7 złotych rad wyboru płytek do małej łazienki


Mała łazienka to nie koniec świata. Ona też może być efektowna i funkcjonalna. Trzeba ją tylko sprytnie urządzić. Dowiedz się jak to zrobić.

mała łazienka z niebieskimi płytkami

W kwestii aranżacji małych łazienek ważną rolę odgrywa sprytne umeblowanie i oświetlenie przestrzeni. Jednak podstawę stanowią ściany i podłoga. Ich kolor lub wzór może pomieszczenie optycznie powiększyć lub jeszcze bardziej zmniejszyć. Urządzając więc małą łazienkę, najpierw trzeba sobie zadać jedno, główne pytanie: jakie płytki do małej łazienki wybrać?

1. Jasne kolory – podstawa aranżacji w małej łazience

Jeśli marzyłeś o czarnych, lśniących płytkach na podłodze lub ścianach w łazience, a nie dysponujesz dużą przestrzenią, powinieneś z nich zrezygnować. Małe łazienki lubią jasne i chłodne kolory. Białe, beżowe czy też jasno szare kafelki sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się większe. Aby łazienkę wizualnie ocieplić i urozmaicić dobierz odpowiednie dodatki. Kolorowy dywanik, lustro w fantazyjnej ramie, trochę wikliny i mała łazienka może prezentować się naprawdę zjawisko.

białe płytki

2. Mała łazienka – duże płytki

Im mniej elementów na podłodze w małej łazience, tym lepiej. Dlatego wybierając płytki na podłogę, zdecyduj się na te większe. Połóż je bez fug lub przy zastosowaniu bardzo cienkich odstępów. Gładka, jednolita powierzchnia na podłodze sprawi, że mała łazienka stanie się przestronna. Zrezygnuj też z krzeseł i dużych koszy, które miałyby stać bezpośrednio na podłodze – w tym przypadku przestrzeń jest przecież na wagę złota.

 

3. Pasy mogą odmienić Twoją małą łazienkę

Wykorzystując pasiaste wzory podczas aranżacji łazienki, możesz uzyskać naprawdę zadziwiający efekt przestrzenności, musisz tylko zastanowić się, które pasują do Twojej małej łazienki – poziome czy pionowe. Wszystko zależy od kształtu. Jeśli Twoja łazienka jest długa i wąska, zastosuj pasy pionowe. Sprawdzą się one także w przypadku łazienek z niskim sufitem. Jeśli natomiast stworzona jest na planie kwadratu, lepiej sprawdzą się kształty poziome, które optycznie ją wydłużą. Możesz wybrać płytki w pasy lub też namalować na ścianie jeden pas w kontrastującym kolorze.

4. Minimalizm w małej łazience

Zrezygnuj z bardzo wzorzystych płytek – mozaiki są dobre dla przestronnych pomieszczeń. Kafelki nie muszą być jednak jednokolorowe, delikatny wzór na pewno nie zaszkodzi Twojej małej łazience.

płytki łazienkowe

5. Prostokątne płytki – najlepszy wybór do małej łazienki

Nie tylko wzór i kolor płytek jest istotny w przypadku aranżacji małej łazienki, ważny jest również ich kształt. Prostokątne płytki na pewno będą najlepszym wyborem. Jeżeli Twoja łazienka jest niska i długa, połóż je na ścianie pionowo, jeśli kwadratowa, poziomo.

6. Płytki do 2/3 wysokości podwyższą sufit w małej łazience

Jeżeli Twoja łazienka jest niska, jak to na przykład zwykle bywa w mieszkaniach w blokach, połóż płytki tylko do 2/3 wysokości ściany. Resztę powierzchni pokryj farbą w jasnym kolorze, który dobrze będzie się z nimi komponował. Taki zabieg sprawi, że ściany będą wyglądać na wyższe.

7. Błyszczące płytki i lustra w małej łazience

Połyskujące płytki, odbijające obraz jak lustro, z pewnością sprawią, że mała łazienka będzie wydawała się znacznie większa. Można także zastosować kilka luster, najlepiej wbudowanych w ścianę, tak, by uzyskać jednolitą płaszczyznę. Pamiętaj jednak, że umieszczenie dwóch luster naprzeciwko siebie spowoduje skutek całkiem odwrotny – zmniejszy Twoją łazienkę.

Jeżeli urządzając małą łazienkę, weźmiesz pod uwagę tych kilka prostych porad, Twoja łazienka będzie wydawała się większa. W sieci możesz znaleźć wiele zachwycających projektów małych łazienek, które mogą stanowić dla Ciebie nie lada inspirację.

7 złotych rad wyboru płytek do małej łazienki
3.5 (70%) 2 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest