Pomysł na kuchnię – nowoczesna, skandynawska czy prowansalska?


Jak urządzić kuchnię? Aranżacji jest nieskończoność. Zobacz pomysły na kuchnie w trzech różnych odsłonach. Oto kuchnie nowoczesne, w stylu skandynawskim oraz prowansalskie. Która przypadnie Ci do gustu?

nowoczesna kuchnia

Oto na wskroś nowoczesna kuchnia – szafki wtopione w ścianę i… maksymalny minimalizm.

Pomysł na kuchnię nowoczesną

Wystrój kuchni nowoczesnej nie jest w zasadzie skomplikowany – panuje w niej minimalizm. Meble są proste, niekiedy na wysoki połysk. Aranżacje kuchni nowoczesnych są skąpe w ozdoby, kolory czy wzory. Panuje tu ład, prostota i monochromatyczność.

kuchnie nowoczesne

Nowoczesne inspiracje kuchenne – szarości i grafit, maksymalna prostota i brak jakichkolwiek ozdób.

Umeblowanie nowoczesnej kuchni powinno być jak najmniej wyróżniające się – przydadzą się tu wnęki, które pozwolą zabudować je na równi ze ścianą. Możesz również zrezygnować z wiszących szafek. Niezbędna natomiast w kuchni nowoczesnej wydaje się być wyspa. Przyda się szczególnie, gdy mieszkanie jest niewielkie i może spełnić również rolę stołu jadalnianego.

wystój kuchni

Skąpa w dekoracje, kuchnia nowoczesna, daje wrażenie ładu i porządku.

Aranżacje kuchni prowansalskich

jak urządzić kuchnię

Bardziej stylowa, ciepła i charakterna – kuchnia w stylu prowansalskim znacznie różni się od nowoczesnej.

Jak urządzić kuchnię prowansalską? Tak, aby miała duszę! Wystrój kuchni w stylu prowansalskim bazuje na śródziemnomorskim klimacie. Dekoracyjne płytki, świeże zioła, pastelowe kolory i kremy, wyraziste dodatki i zdobne meble oraz wyposażenie w retro lub tradycyjnym wyglądzie to to, co charakteryzuje kuchnie prowansalskie.

kuchnia prowansalska

Ceramiczne dodatki, eleganckie meble, łuki i naturalne wykończenia powierzchni w połączeniu z klimatycznymi elementami retro to pomysł na kuchnię w stylu prowansalskim.

Kuchnia prowansalska nie musi wyglądać staromodnie czy kojarzyć się wyłącznie z tradycyjnymi rozwiązaniami. Również nowoczesne aranżacje kuchni wykorzystują ten styl. Taka kuchnia powinna być po prostu ciepła – zgodnie z prowansalskim stylem życia zachęci do spędzania czasu w gronie rodziny czy znajomych i oznacza wspólne gotowanie i biesiadowanie. To właściwie kuchnio-jadalnia.

pomysł na kuchnię prowansalską

Nowoczesna kuchnia w stylu prowansalskim – przestronna, a zarazem ciepła.

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

aranżacja kuchni

Bezpretensjonalnie i domowo, jasno i przytulnie – oto kuchnia w stylu skandynawskim.

Kolejny pomysł na kuchnię wynika z popularności stylu skandynawskiego. Nie ma się co dziwić, urządzane w jego konwencji wnętrza są doskonale wyważone – potrafią połączyć nowoczesne rozwiązania z ciepłą prostotą, co sprawia, że roztacza się w nich domowy klimat. W kuchni skandynawskiej ceni się drewno, światło i roślinność.

kuchnia w stylu skandynawskim

Nowoczesna kuchnia skandynawska będzie otwarta i jasna, a jej wykończenie maksymalnie naturalne. Jest minimalistycznie, ale zarazem ciepło.

Wystrój kuchni w stylu skandynawskim nie jest skomplikowany. Postaw w niej zioła, wykorzystaj ceramikę i drewniane dodatki, które są zarazem funkcjonalne. Białe wykończenie jak najbardziej pasuje do tego stylu – można znaleźć w nim również elementy geometryczne albo połączenia kontrastowe np. biało-czarne. Współczesna kuchnia w stylu skandynawskim będzie nieco mniej pusta niż kuchnia nowoczesna.

aranżacje kuchni

Jasno i nowocześnie, ale jednocześnie bardziej domowo – oto współczesna kuchnia w stylu skandynawskim.

Pomysł na kuchnię – nowoczesna, skandynawska czy prowansalska?
5 (100%) 6 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest