Praktyczne meble ze skrzynek po owocach – nowy trend DIY na rok 2017


Moda na rękodzieło oraz mniej lub bardziej odważne projekty DIY home panuje od lat. Nowe w tym trendzie jest za to upodobanie do… skrzynek po owocach. Te niepozorne, często wyrzucane pojemniki okazują się najlepszymi przyjaciółmi osób z wysokim poziomem kreatywności i ambicją do stworzenia wystroju mieszkania, jakiego nie miał jeszcze nikt.

Robienie mebli z drewnianych skrzynek brzmi nieco skomplikowanie. Jeśli do tej pory nie miałeś z rękodziełem tego typu do czynienia, możesz czuć się zagubiony. Nic nie szkodzi. Niniejszą listę najciekawszych aranżacji domowych, głównie salonowych, stworzyliśmy właśnie dla Ciebie, by Twoje DIY było prostsze i przyjemniejsze. Nie chcemy wszak, byś się zniechęcił, gdy stoisz u progu nowej wielkiej przygody, prawda?

Niebanalny regał ze skrzynek

Pierwszym meblem, jaki chcemy Ci zaproponować, jest regał ze skrzynek po owocach. Do jego wykonania potrzebujesz… przede wszystkim skrzynek, to oczywiste. Im więcej ich zgromadzisz, tym wyższy i/lub szerszy będzie twój mebel.

Poza materiałem głównym potrzebujesz gwoździ, którymi przybijesz do siebie skrzynki, a także farby, jeśli chcesz dopasować regał do już posiadanych mebli lub wyróżnić go na ich tle. Śmiało możesz zaszaleć z kolorami lata: różowym, zielonym, niebieskim czy żółtym. Wszystko zależy od tego, gdzie planujesz postawić regał i co chcesz w nim trzymać.

Oryginalny regał ze skrzynek po owocach

Oryginalny regał ze skrzynek po owocach

Oryginalna szafka? Zrób to sam!

Meble do pokoju obejmują nie tylko stolik, komodę i sofę, ale również różnego typu szafki. Z tego powodu naszą drugą propozycją jest właśnie otwarta, dwupoziomowa szafka z drewnianych skrzynek. Zbijesz ją i pomalujesz tak, jak regał w poprzednim punkcie.

Szafka ze skrzynek po owocach może być zarówno nieruchoma, postawiona pod ścianą na stałe, jak i przesuwalna, z kółkami na spodzie. Najpiękniej prezentować się w niej będą książki i prasa, możemy również udekorować ją ramkami na zdjęcia, stylową lampką lub świeczkami.

Biała szafka ze skrzynek po owocach - pomysł na aranżację pokoju młodzieżowego

Biała szafka ze skrzynek po owocach – pomysł na aranżację pokoju młodzieżowego

Coś do siedzenia – skrzynkowa pufa

Jeśli w dzisiejszych czasach chcesz posiadać coś oryginalnego, najlepiej zrób to sam. Ale, ale! Meble wykonane w ten sposób powinny być nie tyko ciekawe wizualnie, lecz także użyteczne. A cóż może być bardziej użytecznego od krzeseł i puf? Wszak to właśnie na nich sadzamy gości, gdy przychodzą do nas na kawę, herbatę i pogaduchy.

Pufa z drewnianych skrzynek – podobnie jak szafka – może być nieruchoma, ale znacznie lepiej wzorować się na fotelach komputerowych i zamontować pod spodem kółka. Na górze z kolei, by siedziało się wygodniej, oprócz materiałowego obicia warto położył płaską poduszkę lub stylowy koc z frędzlami.

Aranżacja salonu z białymi skrzynkami po owocach

Aranżacja salonu z białymi skrzynkami po owocach

Meble ze skrzynek vs zakup nowego biurka

Tanie meble kuszą, ale jeśli choć raz zakosztujesz przyjemności stworzenia własnych, odkryjesz, że to nieporównywalnie tańsze i bardziej wartościowe. Nie tylko bowiem przyjemnie spędzisz czas, ale również zintegrujesz się ze swoimi pomocnikami.

Tym razem zamiast jechać do sklepu po nowe biurko, zajrzyj do piwnicy i sprawdź, czy nie stoi tam czasem żadna skrzynia. Skrzynka drewniana, taka po owocach, jakie omówiliśmy w poprzednich punktach. To właśnie z niej zbijesz swoje biurko, które będzie miało dokładnie takie wymiary i kolory, jakich oczekujesz. Nidy więcej mierzenia długości i stresowania się, czy mebel wejdzie na wskazane miejsce. Czyż to nie ogromny komfort?

Biurko ze skrzynek po owocach - alternatywa biurka sklepowego

Biurko ze skrzynek po owocach – alternatywa biurka sklepowego

Skrzynki na owoce… lub na czworonoga

Meble meblami, dodatki do domu dodatkami, a wciąż pozostała nam do omówienia kwestia obiektów, które nie zaliczają się do żadnej z wymienionych kategorii. O czym mowa? O legowisku dla psa lub kota, swoistym „meblu” dla ukochanego czworonoga.

Tak, tu również przydadzą Ci się drewniane skrzynki. Wystarczy, że z jednej z nich usuniesz szerszą ściankę, by Twój pupil mógł swobodnie wchodzi i wychodzić, a dno pojemnika wyłożysz wygodną poduszką lub kocykiem. Pamiętaj jednak o dokładnym wypolerowaniu krawędzi – nie chcesz, by zwierzakowi stała się krzywda.

Kojec dla psa ze skrzynek po owocach

Kojec dla psa ze skrzynek po owocach

Półki/organizer ze skrzynek

Skrzynki drewniane okazują się bardziej uniwersalne, niż sądzisz. Możesz je nie tylko zbić w mebel i postawić, ale również zawiesić na ścianie, tworząc w ten sposób oryginalne półki.

Powstała w ten sposób szafka zawiśnie w salonie, sypialni, kuchni lub łazience. W każdym z tych pomieszczeń spełni inną rolę – raz miniaturowego regału na książki, innym razem miejsca na czyste ręczniki i wystawkę ulubionych kosmetyków. Zamknij oczy i sam zadecyduj, gdzie będzie jej najlepiej.

Szafka-organizer sypialniany ze skrzynek po owocach

Szafka-organizer sypialniany ze skrzynek po owocach

…a w ramach deseru kawowy stolik ze skrzynek

Cóż to za aranżacje wnętrz, a przede wszystkim aranżacje salonu, bez stolika kawowego? Przecież to dookoła niego obraca się domowe życie, zwłaszcza gdy zapraszamy gości. To oczywiście pytanie retoryczne, ponieważ wśród naszych propozycji pojawia się i on: stolik ze skrzynek.

Najładniejszy i najbardziej użyteczny model stolika kawowego stworzysz poprzez zbicie czterech skrzynek po owocach odwróconych do siebie tyłem. Powstałe między nimi miejsce zapełnisz gazetami, szybą, roślinami, misą na przekąski. Po bokach z kolei, w powstałych wnękach, ułożysz rzeczy, które w salonie powinny być pod ręką zawsze.

Urokloiwy stolik kawowy ze skrzynek po owocach

Urokloiwy stolik kawowy ze skrzynek po owocach

Słowo zakończenia

Przed przystąpieniem do stworzenia swoich pierwszych mebli ze skrzynek po owocach musisz pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim jest to eksperyment – jeśli za pierwszym razem nie wyjdzie, nie martw się. Same meble zaś niosą ze sobą wiele korzyści. Kosztują nieporównywalnie mniej od nawet najtańszych sklepowych. Są to ekomeble oraz tworzywo, które w twoich rękach staje się dokładnie takie, jak sobie wymarzyłeś.

Jeśli jesteś dostatecznie odważny i kreatywny – zostaw laptopa i idź do swoich skrzynek już teraz!

Praktyczne meble ze skrzynek po owocach – nowy trend DIY na rok 2017
5 (100%) 18 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

3 komentarze

 1. super pomysł! i tani, bo skrzynki – troche mniejsze niz te na zdjęciach, można wziąć za darmo w Lidlu 🙂

  Odpowiedz
  • To sprytna prawda 🙂 Dziękujemy za docenienie pomysłów!

   Odpowiedz
  • w lidlu, ale skąd dokładnie?to chyba nie takie

   Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest