Poradnikowe programy telewizyjne i internetowe, które pomogą Ci urządzić wnętrze domu


Zakładając, że trafiłeś na tę stronę z własnego wyboru, śmiało stawiamy tezę, że ładne wnętrza to coś, co oglądać lubisz, a może nawet uwielbiasz. W internecie poszukujesz inspiracji fotograficznych i wideo, a także pisemnych porad, które pomogą Ci dokonać mniejszych lub większych zmian w Twoim własnym królestwie. Nie stronisz również od pełnowymiarowych programów wnętrzarskich prezentowanych w telewizji. Choć znasz ich sporo, pragniesz poznać jeszcze więcej. I w tym momencie pojawiamy się my.

Jeśli poszukujesz tytułów najbardziej wartościowych programów telewizyjnych i internetowych o aranżacji wnętrz, spieszymy Ci z pomocą. Poniżej prezentujemy listę produkcji, którym warto przyjrzeć się w pierwszej kolejności. Oczywiście jeśli masz własne typy, które pominęliśmy, podziel się nimi w komentarzu.

Spis treści:

 1. Bitwa o dom (TVN, Player.pl)
 2. Dekoratornia (TV6, Ipla.tv, deko-rady.pl)
 3. Dom nie do znudzenia (HGTV Home & Garden)
 4. Dom od nowa (HGTV Home & Garden)
 5. Domowe rewolucje (TVN Style, HGTV Home & Garden)
 6. Domowi burzyciele (Domo+, nc+ GO)
 7. Domy z potencjałem (TVN Style, HGTV Home & Garden)
 8. Dorota się urządza (TVN Style, Player.pl)
 9. Dorota was urządzi (TVN Style, HGTV Home & Garden, Player.pl)
 10. Kolorowy design (HGTV Home & Garden)
 11. Kup, wyremontuj, wynajmij (HGTV Home & Garden)
 12. Luksusowe minidomy (HGTV Home & Garden, nc+ GO)
 13. Łowcy domów do remontu (TVN Style, HGTV Home & Garden, Player.pl, nc+ GO)
 14. Mamy kontra remont (HGTV Home & Garden)
 15. Metamorfozy Doroty Szelągowskiej (HGTV Home & Garden, Player.pl)
 16. Misja: Remont (HGTV Home & Garden, Player.pl, nc+ GO)
 17. Na dobrych fundamentach (HGTV Home & Garden)
 18. Niezwykłe domy (HGTV Home & Garden)
 19. Odpicowane mieszkanie (Dzień Dobry TVN, HGTV Home & Garden)
 20. Pan i Pani House (TVN, Player.pl)
 21. Pani Gadżet (TVN Style, Player.pl)
 22. Pierwszy remont (HGTV Home & Garden)
 23. Po prostu design (Domo+)
 24. Polowanie na kuchnie (TVN Style, Player.pl)
 25. Pomysłowe domy (HGTV Home & Garden)
 26. Postaw na dom (HGTV Home & Garden)
 27. Postaw na kolor (HGTV Home & Garden, Player.pl)
 28. Poszukiwacze domów (HGTV Home & Garden, Player.pl)
 29. Powiększyć przestrzeń (TVN Style, HGTV Home & Garden)
 30. Projekt balkon (HGTV Home & Garden, Player.pl)
 31. Projektowanie na zawołanie (HGTV Home & Garden)
 32. Remont na pustyni (HGTV Home & Garden)
 33. Remontowy biznes braci Scott (TVN 7, TTV, Player.pl)
 34. Rzeczy od-nowa (HGTV Home & Garden, Player.pl)
 35. Siostry w akcji (HGTV Home & Garden, VoD)
 36. Tajemnice kolorów (Domo+)
 37. Walka o kuchnię (TVN Style, HGTV Home & Garden, Player.pl)
 38. Wielka demolka (HGTV Home & Garden)
 39. Weekendowe metamorfozy Doroty Szelągowskiej (TVN Style, HGTV Home & Garden, Player.pl)
 40. Zarobić na remoncie  (HGTV Home & Garden, WP, VoD, Player.pl)

Bitwa o dom

A gdyby tak wziąć udział w konkurencji urządzania, projektowania i organizowania wnętrz? Pewnie, czemu nie!

W „Bitwie o dom” zmierzy się od kilku do kilkunastu rodzin, których zadaniem będzie wykazać się kreatywnością i zmysłem wnętrzarskim. Na koniec zmagań efekty oceni jury: Małgorzata Rozenek, Natalia Nguyen i Tomasz Pągowski. Wcześniej widz prześledzi aranżowanie całych domów – od projektu wnętrz w stanie deweloperskim aż do pełnej realizacji planu.

Para, która przygotowuje się do remontu mieszkania

Dekoratornia

Programem, na którym warto zwrócić uwagę, jest Dekoratornia. Opis odcinków znajdziecie na oficjalnej stronie, same odcinki zaś również w internecie, chociażby na Ipla.tv. Raz ukazują one metamorfozę salonu, raz pokoju dzicięcego, innym razem kuchni lub łazienki. Hości – Natalia Świtalska i Maciej Bogaczewicz – przeprowadzają widza przez proces zmian, dzięki którym pokój staje się bardziej funkcjonalny, piękniejszy, a czasem kompletnie odmieniony pod względem stylu aranżacyjnego.

Za zaprezentowane aranżacje odpowiadają między innymi: Ania Malikowska, Dominik Ćwiek, Dominika Wojciechowska, Jakub Szeląg, Gosia Andryszczyk, Maciej Bogaczewicz, Ola Napiórkowska, Przemysław Lisiecki, Ula Kołodziejek-Herman.

Dom nie do znudzenia

Zagraniczny program „Dom nie do znudzenia” to w oryginale „Mega Dens”. Schemat jest znany: słynna projektantka wnętrz Anitra Mecadon zapraszana jest do domów przez uczestników poszczególnych odcinków i pomaga je urządzić.

Program wyróżnia fakt, że nacisk kładziony jest nie na pojedynczego mieszkańca, ale całe rodziny. W metamorfozach chodzi o to, by przygotować przestrzeń dla wielu osób, a także – obowiązkowo – zagospodarować jeden taki pokój, w którym rodzina będzie mogła spędzać czas wspólnie i odrobinę się zrelaksować.

Dom od nowa

Jeśli lubicie historie „od zera do bohatera”, gdzie bohaterem jest dom, „Rehab Addict” to coś dla Was. Nicole Curtis – specjalistka od restauracji zabytkowych domów – bierze się za remont domu odziedziczonego po dziadkch.

Domowe rewolucje

Jeden program, osiem rodzin, milion pomysłów na odświeżenie domu.

Dorota Szelągowska pojawia się w nowej roli i mierzy z reliktami PRL-u, okiełznując brzydkie meblościanki, mówiąc „stop” zniszczonemu linoleum i poddając krytycznej ocenie rzeczy, których miejsce jest na wysypisku śmieci lub w pracowni renowatora. Metamorfozie poddaje cały dom.

Domowi burzyciele

Tęskniliście za Joshem Temple? W krótkim poradnikowo-rozrywkowym programie „House Crashers” poluje na klientów marketów budowlanych i przedstawia im ofertę nie do odrzucenia – wyremontowanie wybranego pomieszczenia w domu. Naszą rolą jest zmagania z często niewdzięcznym pokojem śledzić i wyciągać wnioski.

Domy z potencjałem

Chip i Jo z „Fixer Upper” poszukują domów, które można odczarować i z brzydkich uczynić pełnymi uroku. Są to zarówno budynki starodawne oraz zabytkowe, jak i nowoczesne. Pomagają właścicielom przystosować lokum tak, by pasowało do ich stylu życia.

Dorota się urządza

Dorota Szelągowska kontra surowe wnętrza, czyli sławna prezenterka tv i proces „tworzenia wnętrz” od zera. Najpierw budowlanka, potem urządzanie, na końcu poprawki. I wszystko samodzielnie, bez konsultacji z zewnętrznymi specjalistami.

Jeśli w niedługim czasie czeka Was podobna przygoda – ten program został stworzony właśnie dla Was.

Dorota was urządzi

Bardzo popularny ostatnimi czasy program o aranżacji wnętrz prowadzi Dorota Szelągowska. Odcinki emitowane są w TVN Style – w internecie można je obejrzeć między innymi w Player.pl – a w każdym z nich ukazana jest trzydniowa metamorfoza wybranego przez bohatera pokoju.

Siłą programu jest to, że widz może popatrzeć na swoje własne mieszkanie w zupełnie nowy sposób. Prowadząca udowadnia, że nawet stare rzeczy da się ująć w nowy sposób i podarować im drugie – a nawet trzecie i czwarte! – życie. Niejednokrotnie wyczarowuje coś z niczego i urządza nawet z pozoru beznadziejne kąciki.

Dłonie, które ukazują plan aranżacji kuchennej

Kolorowy design

„Color Splash” to program, z którego nauczycie się, jak odświeżyć wnętrza za pomocą kolorów. David Bromstad skupia się zarówno na rzeczach dużych, jak i detalach. Warto oglądać!

Kup, wyremontuj, wynajmij

W zasadzie formułę programu przedstawia już sam tytuł. „Renovate to rent” jest polowaniem na daną nieruchomość i wyczarowaniem z niej czegoś wspaniałego mimo ograniczonego budżetu.

Luksusowe minidomy

Program „Tiny Luxury” to czysta rozrywka i kopalnia ciekawostek na temat aranżacji wnętrz. Jakich? Niepowtarzalnych! 😉

Na życzenie uczestników programu bracia Michelle aranżują ich miniaturowe domy przy zachowaniu maksymalnego luksusu. I to nie byle jakie domy, bo mobilne. Każdy z nich jest jednocześnie przyczepą, którą można podłączyć do auta i przewieźć w dowolne miejsce na świecie.

Łowcy domów do remontu

W „House Hunters Renovation” ukazane są historie ludzi, którzy pragną się przeprowadzić i urządzić nowe lokum w idealny dla swoich potrzeb sposób. Na które mieszkanie się zdecydują i co z nim zrobią? Odpowiedzi udzielają kolejne odcinki.

Mamy kontra remont

Południowa Kalifornia i dwie zakochane w tematyce aranżacji wnętrz mamy, które poszukują starych i zniszczonych nieruchomości, by następnie poddać je rewitalizacji i sprzedać.

„Flipping Moms” to zbiór ciekawych porad, które dotyczą zarówno budżetu związanego z taką operacją, jak i sztuczek organizacyjno-aranżacyjnych.

Metamorfozy Doroty Szelągowskiej

Czwarty w kolei program, którego prowadzącą jest wnętrzarska ulubienica stacji TVN Style – Dorota Szelągowska.

Tu nie ma żadnych spektakularnych i zabierających cenny czas remontów. Prowadząca bawi się dodatkami i wyposażeniem, w każdym odcinku proponując widzom dwie wersje tego samego pomieszczenia.

Według nas to jeden z najbardziej wartościowych programów, zwłaszcza że Szelągowska zdradza, jak wykonać dekoracje typu DIY, odnowić meble czy dobrać kolory do stylu wnętrz.

Misja: Remont

„Renovation Raiders” to zdecydowanie jeden z bardziej ekscytujących i trzymających w napięciu programów o aranżacji wnętrz. W każdym odcinku Amy Matthews dostaje zadanie odnowienia wybranego przez uczestnika pokoju.

Ale, ale! Wyzwanie polega na tym, że uczestnikiem jest osoba, która zgłasza się w tajemnicy przed rodziną, a remont urządza podczas jej nieobecności. By odczarować stare i okropne pomieszczenie, Matthews ma tylko kilka godzin. Jak sobie radzi? Sprawdźcie sami.

Na dobrych fundamentach

Ekranowa przeprawa dwóch kobiet – matki i córki – przez malownicze Indianapolis. W „Good Bones” podpatrzycie, jak wyremontować nawet najbardziej zaniedbany dom.

Niezwykłe domy

Polskie tłumaczenie tytułu programu, który w oryginale brzmi „Extreme Homes”, nie jest do końca trafione. Przedstawione w odcinkach domy może i są „niezwykłe”, ale zdecydowanie lepiej nazywać je po prostu „ekstremalnymi”.

Willa w kształcie psa lub zbudowana z fragmentów lodówek? Musicie zobaczyć to sami!

Odpicowane mieszkanie

Jeśli jesteście widzami „Dzień Dobry TVN” i podobał Wam się zamieszczony tam cykl porad aranżacyjnych, wieść o przekształceniu go w osobny program powinna Was ucieszyć.

W „Odpicowanym mieszkaniu” Katarzyna Jaroszyńska jeździ po Polsce i odwiedza przeciętnych zjadaczy chleba, ukazując widzom ich mieszkania. Jeśli więc macie dość programów, w których pokazywane są domy, na które nigdy nie będzie Was stać, zacznijcie oglądać tę serię.

Dłoń, która rysuje projekt domu na tle łąki i nieba

Pan i Pani House

Program poradnikowo-fabularny, w którym prowadzący – Natalia Nguyen oraz Tomasz Roy-Szabelewski – pomagają uczestnikom wyremontować mieszkanie i żyć w takim wnętrzu, jakie im się marzyło. Przy okazji pokazują, jak wiele rzeczy można zrobić taniej i samodzielnie, ponieważ budżet odcinków jest ograniczony.

Pani Gadżet

Nie jest to program aranżacyjny, ale z pewnością się Wam przyda, jeśli szukacie ciekawych rozwiązań do domu.

Anna Nowak-Ibisz prezentuje produkty, które niejednokrotnie ułatwią Wam życie, skrócą czas poświęcony na obowiązki domowe lub uproszczą owe obowiązki.

Pierwszy remont

Nie pierwszy to remont i nie ostatni. A nie, stop, właśnie że pierwszy. Bohaterowie „First Time Flippers” to osoby, które zgodziły się na uczestnictwo kamer w trakcie przeprowadzenia ich dziewiczego remontu. Dokonują amatorskich autorskich zmian, dzięki którym wnętrza stają się jak najpiękniejsze. Muszą się starać, przyświeca im bowiem konkretny cel: sprzedaż owego domu.

Po prostu design

Samantha Pynn na ekranie doradza i zdradza tricki, które uczynią domy widzów piękniejszymi oraz sprytniej zagospodarowanymi. Mało tego, nie szczędzi również rozwiązań z zakresu majsterkowania, krok po kroku ukazując, jak stworzyć coś nowego z rzeczy starej i nieużywanej.

Polowanie na kuchnie

Dorota Szelągowska w wydaniu kuchennym, choć nie o gotowanie tu idzie. Prowadząca szuka osób rozważających remont kuchni w sklepie wnętrzarskim, a następnie namawia ich na prawdziwą rewolucję – nie tylko aranżacyjną i na pewno nie powierzchowną, ale pełną.

Pomysłowe domy

W tym programie ulubiona postawa ludzi XXI wieku zyskała uznanie, polega on bowiem na legalnym podglądaniu innych osób, do którego na dodatek widz jest zachęcany. Jeśli ma problem z samodzielną aranżacją lub wymyślaniem ciekawych rozwiązań wnętrzarskich, może skorzystać z gotowych pomysłów osób, które zgodziły się wystąpić w odcinkach.

Postaw na dom

Domowe podszepty diabelskie to motyw przewodni programu „Beat The House”. W każdym odcinku występuje para, która zdecydowała się na zakup danego mieszkania, jednak w ostatniej chwili prowadzący – Jojo Jones i Christopher Kromer – mącą jej w głowie swoimi typami. Zakochani mają niedługi czas na określenie, czy zostają przy swoim, czy jednak wygrywa projekt nowy – a jeśli tak, to czyj.

Postaw na kolor

Kolejny program, w którym każą widzom na coś stawiać. Tym razem jest to kolor, który wybrać pomaga prowadzący – Sławomir Klimek. Uczestnicy uzyskują odnowione wnętrza ze świeżymi meblami, aranżacją i dopasowanym do zainteresowań prezentem wykonanym przez rzeźbiarza.

Poszukiwacze domów

„House Hunters” to program podstawowy, brat nieco późniejszego „House Hunters Renovation”. Jego bohaterowie szukają idealnego domu, który spełni wszelkie ich oczekiwania. Wraz z nimi widz ogląda różne wnętrza, poznaje ciekawe rozwiązania aranżacyjne i ciekawostki budowlane.

Powiększyć przestrzeń

Rob i Mia to duet do zadań specjalnych, który w ramach programu „Expandables” powiększy przestrzeń i wartość każdego mieszkania. Prowadzący dadzą jednocześnie mieszkańcom lokalu wybór, którą z dwóch zaprezentowanych im opcji wolą.

Projekt balkon

Katarzyna Kuźma wie, że mieszkanie to nie tylko wnętrze, ale również piękny balkon lub taras. Oglądając program, który prowadzi, dowiecie się, jak sprytnie i efektownie zaaranżować ten często zapomniany kawałek przestrzeni domowej.

Projektowanie na zawołanie

Namiętnie projektująca wnętrza Casey Noble tworzy nowy i nowoczesny dom, który dzięki autorskim sztuczkom jest jednocześnie tani. Jeśli Wy też nie chcecie, aby remont pochłonął wszystkich oszczędności, skuście się na parę odcinków „Design on a Dime”.

Remont na pustyni

Jeden z najbardziej szalonych programów wnętrzarskich, a może nawet parawnętrzarskich. W „Desert Flippers” małżeństwo Eric i Lindsey Bennet przemierzają spieczoną słońcem Kalifornię, a dokładniej Palm Springs, by odnaleźć najbardziej wymagające pomocy domy. W pocie czoła – dosłownie! – mierzą się z trudnymi zadaniami, by w efekcie sprzedać posiadłość z zyskiem.

Remontowy biznes braci Scott

W tym programie przystojni bracia Scott pomagają poszukującym nowego lokum uczestnikom znaleźć mieszkanie lub dom z potencjałem, a następnie przygotować wnętrza zgodnie z potrzebami przyszłych mieszkańców.

Program okraszony został dużą dawką humoru i miłej atmosfery.

Rzeczy od-nowa

Kochasz DIY, zajmujesz się rękodziełem lub szukasz inspiracji do wnętrzarskich „majsterkowań”? Wszystko to znajdziesz w „Rzeczach od-nowa”, czyli programie, w którym Jimi Ogden zdradza, jak stworzyć coś niezwykłego z rzeczy pozornie niepotrzebnej, a wręcz starego grata.

Dłonie, które ukazują plan aranżacji kuchennej

Siostry w akcji

Duet bliźniaczek, z których jedna pasjonuje się rynkiem mieszkaniowym i polowaniem na okazje, druga zaś urządzaniem wnętrz. Oglądając „Listed Sisters”, wyposażycie się w szereg nowatorskich rad aranżacyjnych.

Tajemnice kolorów

Seria odcinków, w których pary zgłaszają się do Jane Lockhart, by odmienić wnętrza swoich mieszkań. Co w tym wyjątkowego? Może to, że poza kolorem nie zmieni się nic. Raz będą to drobne poprawki, innym razem ogromne metamorfozy. Daj się zaczarować gamie barw, śledząc „Colour Confidential”.

Walka o kuchnię

Trzy cechy kuchni idealnej: funkcjonalność, praktyczność, atrakcyjność wizualna. To o nie walczy prowadząca „Kitchen Crashers” – Alison Victoria. Bohaterów programu spontanicznie łapie w markecie budowalnym, a następnie poprawia jakość mieszkania tych, którzy przy projektowaniu popełnili największe błędy. Po kilku dniach koszmarna kuchnia przypomina pomieszczenie prosto z katalogu.

Wielka demolka

„Sledgehammer” to ciekawy program, w którym bohaterowie dostają 30 sekund na określenie, którego pomieszczenia w swoim domu nie lubią najbardziej, a następnie w 30 minut muszą doszczętnie je zniszczyć za pomocą młota. Jeśli im się uda, Jason Cameron zrobi je na nowo, i to lepiej, jeśli zaś nie zdążą… cóż, zostaną z połowicznymi zgliszczami.

Weekendowe metamorfozy Doroty Szelągowskiej

Były domy i mieszkania, kuchnie, łazienki i salony. Niniejszy program z kolei to szansa dla balkonów i tarasów, które podczas ekranowych metamorfoz często traktowane są po macoszemu, bo nie dają takie „efektu wow”. Jeśli też to zauważyliście i żałujecie, „Weekendowe metamorfozy Doroty Szelągowskiej” oglądajcie koniecznie.

Zarobić na remoncie

Program, który pokazuje zmienianie domu od momentu jego licytacji aż po sprzedaż. Za inwestycje i metamorfozy odpowiedzialne jest małżeństwo Tarek i Christina El Moussa, które na ekranach pojawia się w produkcji o tytule „Flip or Flop”.

 

Poradnikowe programy telewizyjne i internetowe, które pomogą Ci urządzić wnętrze domu
5 (100%) 11 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest