Przedmioty codziennego użytku, które wykorzystasz do kreatywnego malowania ścian


Znudziły Ci się już ściany w pomieszczeniach, w których przebywasz większość dnia? A może potrzebujesz po prostu zmiany w wystroju, świeżości i odrobiny koloru? Wszyscy mają teraz takie oryginalne ściany, a Ty zwyczajne, pokryte lata temu jakimś niemodnym kolorem? Możesz to zmienić i to w sposób niebanalny!

Nadeszła epoka DIY – wszystko możemy sobie zrobić sami. Być może masz już w tym jakieś doświadczenie, ale czy próbowałeś sił w samodzielnym wystroju wnętrz? Jak malować ściany już wszyscy wiemy, ale mogą być one pokryte nie tylko za pomocą tradycyjnych akcesoriów – o wiele lepsze efekty osiągniesz za pomocą przedmiotów, których używasz na co dzień. Precz z nudą! No i bezsensownym wydawaniem pieniędzy…

Oto przykłady nietypowych zastępców klasycznego pędzla i wałka – to ten asortyment stanowi klucz do oryginalnego wykończenia ściany. Wszędobylskie szablony na ścianę mogą być łatwo zastąpione zupełnie oryginalnymi wzorami – takimi, których nie znajdziesz u żadnych znajomych. Wystarczy, że rozejrzysz się po domu, a znajdziesz nietypowe narzędzia, które odmienią Twoje aranżacje!

Pani Miotła

Ta urocza dama, która na co dzień pomaga Ci raczej w niezbyt wytwornych czynnościach, przemienia się z Kopciuszka w prawdziwą księżniczkę dekoracji. Do malowania ścian szczotką najlepiej użyj tej słomianej, z długim włosiem – zupełnie takiej, jak te, na których lata się w Harrym Potterze. Jeśli jednak mocniej stąpasz po ziemi i wolisz nowoczesne rozwiązania możesz także użyć zwykłej miotły – każdy rodzaj pozostawi po sobie nieco inną fakturę.

Jak będzie się prezentować ściana pomalowana miotłą? Jeśli pociągniesz ją włosiem od góry do dołu – ozdobisz powierzchnię delikatnymi prążkami. Tutaj możesz polegać jedynie na swojej wyobraźni i kreatywności. Pamiętaj, że do stworzenia pożądanego efektu musisz „zamiatać” powierzchnię ściany dość świeżo pokrytą farbą.

3 miotły

Szalona Gąbka

Zmieni Twoją ścianę w szachownicę wprost z Alicji z Krainy Czarów, powłokę z trójwymiarowym efektem czy dwukolorowy mariaż. Wszystko zależy od Twojej inwencji i dopasowania do wystroju wnętrz. Za pomocą gąbki możesz stworzyć mazie, wzory i oryginalne faktury. Wszystko zależy od tego, jak nią operujesz.

Ściana pomalowana gąbką nie wymaga specjalnych uzdolnień, a może stać się punktem programu Twojego mieszkania. Ta operacja jest prosta – ciało Twojej kuchennej przyjaciółki moczysz w farbie, wyciskasz i przykładasz do ściany – jak tylko chcesz! Za jej pomocą możesz łatwo stworzyć modną szachownicę lub trójwymiarowy efekt z wielokolorowych drobinek.

różowa ściana

Wyniosły Seler Naciowy

Pamiętasz stemple z ziemniaków? Tutaj mamy coś podobnego, tylko daniem dnia są zielone łodygi. Seler naciowy to warzywo, które po przekrojeniu wygląda nieco jak kwiat. Możesz wykorzystać zarówno jego podstawę, która pozwoli Ci utworzyć większe wzory, jak i pojedyncze łodygi czy ułożoną z nich własną wersję pieczątki. Z selerem naciowym możesz stworzyć niezwykle dekoracyjne elementy wystroju wnętrz.

Swoją niecodzienną pieczątkę maczaj w wybranej farbie i po spłynięciu jej nadmiaru nanoś na powierzchnie, które chcesz ozdobić. Sprytny seler naciowy pozwoli Ci z łatwością uzyskać efekt różnych tapet. Możesz zaszaleć i utworzyć wielokolorowy rój łodygowych kwiatków lub wyróżnić ścianę detalami w kształcie różyczek.

świeży seler naciowy

Nieśmiałe Linoleum

Może pamiętasz przykrą historię z pozdzieranym gumolitem, za który oberwało się dziadkowi miotłą? My mamy doskonałe rozwiązanie na kawałki linoleum, które składujesz gdzieś po ostatnim remoncie. Z tego niewdzięcznego materiału możesz wykonać wyrafinowany, modny linoryt w ulubionym kształcie, który będzie spełniał rolę nietypowego szablonu na ścianę. Brzmi magicznie i takie są też efekty. Linoleum może zdziałać cuda w wystroju wnętrz!

Jak to zrobić? Na linoleum wyrysuj ulubiony wzór – może być geometryczny, roślinny czy ornamentowy. Dłutkiem wyżłób linie i tak przygotowany stempel pokryj wybranym kolorem farby. Taki szablon na ścianę dociskaj na jej powierzchni ręką lub pomagając sobie wałkiem. Linoleum sprawi, że malowanie ściany naprawdę nabierze innego wymiaru!

fantazyjne wzory

Na koniec bonus. Innym nietypowym sposobem na pomalowanie ścian jest… wykorzystanie rączek dziecka. Jeśli chcesz, żeby część Twojego mieszkania nosiła na sobie ślady młodego Picassa po prostu daj się wyżyć swojej pociesze.

chłopiec przy ścianie

Przedmioty codziennego użytku, które wykorzystasz do kreatywnego malowania ścian
5 (100%) 1 vote

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

1 Komentarz

  1. Właśnie takiego poradnika potrzebowałam ! Żeby ściany wyglądały inaczej a nie tak zwyczajnie ! Na pewno spróbuję z gąbką 🙂 Super macie te porady 🙂

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest