Przewodnik projektowania wnętrz – kuchnia w stylu skandynawskim


Kuchnia w stylu skandynawskim jest jednocześnie nowoczesna i ponadczasowa. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja aranżacja nie zestarzeje się zbyt szybko, możesz postawić właśnie na niego. Projektowanie kuchni w stylu skandynawskim nie powinno sprawić Ci problemu. Oto mały przewodnik.

projektowanie kuchni

Zioła, białe cegiełki, drewniany blat – to kwintesencja skandynawskiej kuchni

Projektowanie kuchni w stylu skandynawskim

O czym musisz pamiętać? Przede wszystkim o tym, aby kuchnia była jasna, a jej wykończenie proste. W skandynawskiej kuchni nie ma miejsca na zbytnią dekoracyjność czy wybujałą kolorystykę. Wnętrze w tym stylu powinno dawać wrażenie dużej, otwartej przestrzeni. Nowoczesne meble kuchenne, stonowane barwy, dużo światła, drewniane elementy, nieco zieleni i brak chaosu – tak powinna przedstawiać się kuchnia skandynawska.

aranżacje kuchni

Nowoczesny styl skandynawski w aranżacji kuchni

 

Droga do sukcesu w aranżacjach kuchni skandynawskich – biel

Biel to kolor, który jest szczególnie lubiany przez nowoczesne trendy w urządzaniu wnętrz. Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia była skandynawska, postaw na tę barwę. Pozwala na lepsze wykorzystanie światła, zarówno dziennego, jak i sztucznego, a także optycznie powiększa przestrzeń. Kuchnie w stylu skandynawskim często są niemal w całości wykończone na biało – dodatki stanowią w nich elementy drewniane, roślinność, proste dekoracje i wyposażenie.

kuchnia w stylu skandynawskim

Biel króluje w skandynawskiej kuchni, a ociepla ją naturalne drewno i zielone dodatki

Projektowanie wnętrz – dodatki do kuchni w stylu skandynawskim

Jak w każdym wnętrzu, tak i w kuchni potrzeba detali, które wzmocnią jej aranżację i podkreślą styl. Skandynawskie dodatki nie powinny przytłaczać pomieszczenia, a podkreślać spójność i charakter. Kuchnia w stylu skandynawskim będzie świetnie podkreślona szklanymi pojemnikami, ziołami, wspomnianym wcześniej drewnem, szarymi dodatkami, ceramiką w jednolitych barwach, najlepiej stonowanych (bielach czy pastelach) i naturalnymi detalami.

styl skandynawski w kuchni

Dodatki do skandynawskiej kuchni, które dopełnią jej stylu

Aranżacje kuchni skandynawskich – drewno

Ten naturalny materiał musi znaleźć się w projekcie kuchni, jeśli chcesz aby zyskała ona skandynawskiego charakteru. Naturalne drewno może znaleźć się na blacie, stole, w postaci krzeseł, ozdób, wyposażenia, ale również jako wykończenie powierzchni czy frontów szafek. Tutaj możesz poszaleć.

aranżacje kuchni - styl skandynawski

Drewno pełni bardzo ważną rolę w projektowaniu kuchni skandynawskiej

W kuchni skandynawskiej zadbaj o naturalne światło

Styl skandynawski bardzo silnie podkreśla rolę światła w pomieszczeniach, zaś dobry projekt kuchni powinien uwzględniać spory jego dopływ do pomieszczenia. Najlepsze jest oczywiście dzienne, dlatego okna w kuchni skandynawskiej powinny być duże. Możesz również wykorzystać świetliki. Oświetlenie sztuczne powinno być odpowiednio rozmieszczone. Pomoże ono podkreślić styl skandynawski w kuchni.

aranżacje kuchni

W kuchni w stylu skandynawskim powinno być bardzo jasno

Oto, jak przedstawiają się kuchnie skandynawskie. Teraz projektowanie kuchni w tym stylu powinno być dla Ciebie łatwiejsze.

Sprawdź także: Aranżacje białej kuchni.

Przewodnik projektowania wnętrz – kuchnia w stylu skandynawskim
4.8 (95%) 4 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

2 komentarze

    • My lubimy jasne wnętrza, więc i te wpadły nam w oko 😉

      Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest