Szafka pod umywalkę – 5 aspektów, które ułatwią jej wybór


Strefa umywalkowa to bez wątpienia jeden z ważniejszych punktów aranżacji łazienkowej. Warto więc nieco dłużej zastanowić się nad jej wyglądem – zarówno podczas kupowania ceramiki, jak i pasującej do niej szafki. Na jakie aspekty powinno się zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej szafki łazienkowej pod umywalkę?

Odpowiednio zaprojektowana strefa umywalkowa nie tylko podniesie walory estetyczne pomieszczenia. Dzięki właściwej aranżacji tego kącika codzienne zabiegi kosmetyczne staną się bardziej komfortowe. Jeśli więc chcesz, by Twoja łazienka zachwycała eleganckim wyglądem i funkcjonalnością, dopasuj szafkę pod umywalkę tak, by spełniała ona wszystkie Twoje wymagania. O czym warto pamiętać podczas kupowania stojącej szafki do łazienki?

Aby meble łazienkowe służyły Ci dłużej

Nie ulega wątpliwości, że najistotniejszą cechą mebli łazienkowych jest ich odporność na niekorzystne działanie wody. Łazienka to wnętrze, które charakteryzuje się dość dużą wilgotnością – zachlapanie blatu wodą lub duża ilość pary wodnej w powietrzu są tu w zasadzie nie do uniknięcia.

Warto więc wybrać szafki do łazienki, które będą wykonane z materiału odpornego na odkształcanie pod wpływem działania wody – np. z laminowanej płyty MDF. Dzięki temu podczas codziennego używania szafki łazienkowej pod umywalkę nie będziesz martwić się tym, że może ona stracić estetyczny wygląd.

biała, nowoczesna kuchnia

Szafka pod umywalkę, która zadba o Twój komfort

Ile razy dziennie korzystasz z umywalki w łazience? Może więc warto zadbać o to, by jej codzienne użytkowanie wiązało się z wyższym komfortem? Wystarczy tylko wybrać szafkę pod umywalkę o odpowiedniej wysokości, dopasowanej do Twojego wzrostu. Dzięki temu unikniesz niewygodnego schylania, a wszystkie niezbędne akcesoria kosmetyczne będą zawsze w zasięgu Twojej ręki.

zestaw białych mebli łazienkowych

Szafki łazienkowe a wnęka na stopy

Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto również zadbać o to, by posiadała ona odpowiednią wnękę na stopy – ciągłe uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza przyjemnych wrażeń i po pewnym czasie może już być nieco irytujące. Szafka do łazienki ze zintegrowaną wnęką na stopy sprawi, że wnętrze zyska na funkcjonalności, a wykonywanie codziennych czynności higienicznych stanie się bardziej komfortowe.

Ciekawe rozwiązanie stanowią także wiszące szafki łazienkowe pod umywalkę – szczególnie dobrze sprawdzą się one w przestrzeniach łazienkowych o niewielkim metrażu. Więcej pomysłów na funkcjonalne zaaranżowanie małego wnętrza łazienkowego przy pomocy odpowiednich szafek do łazienki znajdziesz tutaj.

Zadbaj o wygodne uchwyty szafek do łazienki

Zdarzyło Ci się kiedyś uderzyć kolanem o uchwyt szafki łazienkowej podczas porannej toalety? Tak, to uczucie nie należy do najprzyjemniejszych. Przy wybieraniu szafki pod umywalkę warto więc zwrócić uwagę na to, czy zastosowane w niej uchwyty nie są zbyt masywne i nie odstają za bardzo od powierzchni drzwiczek. Ten pozornie nieistotny detal zapewni Ci odczuwalną korzyść, podnosząc Twój komfort podczas codziennego korzystania z szafki łazienkowej.

Wybierając uchwyty zwróć też uwagę na materiał, z którego zostały one wyprodukowane. Metalowe uchwyty co prawda prezentują się elegancko, lecz mogą szybko stracić na funkcjonalności na skutek działania wilgoci.

Nie zapomnij o ukryciu rur

Szafki łazienkowe pod umywalkę mają zasadniczo jeden główny cel – ukryć nieestetyczne rury i inne elementy montażowe umywalki tak, by nie rzucały się one w oczy podczas codziennego korzystania z przestrzeni łazienkowej. Dzięki temu pomieszczenie będzie się atrakcyjnie prezentować, zachwycając Cię nie tylko estetycznym wyglądem, lecz również funkcjonalnością.

Jeśli zależy Ci na całkowitym zakryciu rur, wybierz szafki do łazienki z zamykanymi drzwiczkami. Rozwiązanie to zapewni Ci równocześnie inną korzyść – w tak zamkniętej szafce możesz z powodzeniem przechowywać detergenty i inne akcesoria, które nie powinny być widoczne na co dzień. W ten sposób utrudnisz również dostęp dzieci do tych niebezpiecznych środków.

Szafka pod umywalkę – 5 aspektów, które ułatwią jej wybór
Oceń ten artykuł

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest