Taka garderoba mi się marzy – 11 pomysłów ze zdjęciami


Jestem dziewczyną… Jestem nastolatką… Jestem kobietą… Kimkolwiek jestem i na jakimkolwiek etapie życia się znajduję, wciąż podzielam te same skryte marzenia. Jeśli nie o byciu księżniczką lub wróżką, a także nie o zrobieniu kariery gwiazdy pop czy top modelki, to na pewno o byciu piękną i posiadaniu swojego małego – lub większego 😉 – kącika. Miejsca, do którego nie będzie się wtrącał mój ojciec, chłopak, narzeczony, mąż. W którym bez wyrzutów sumienia ustawię setną parę butów, tysięczną sukienką, milionowy szalik z jedwabiu. Taki azyl mi się marzy. Taka garderoba mi się marzy.

Znasz to? Myślę, że po części tak. Nawet jeśli my – kobiety – nie drążymy tematu posiadania własnej garderoby każdego dnia, to chodzi on za nami wszędzie, jak guma przyklejona do podeszwy buta. Niby go nie widać, ale jest niewygodny i przypomina się w przypadkowych sytuacjach. Wystarczy puścić jakikolwiek amerykański film czy serial, chociażby Sex w wielkim mieście, by uświadomić sobie, że pragnienie nadal tam – w nas – jest.

W niniejszym artykule prezentujemy 11 pomysłów na to, jak możesz spełnić swoje marzenie i wygospodarować przestrzeń na garderobę marzeń. Raz będzie to mała garderoba, innym razem wielkie pomieszczenie opływające luksusem. Znasz swoje możliwości i ograniczenia – zainspiruj się i wybierz mądrze!

Garderoba w sypialni z modnym wieszakiem

Numerem jeden jest garderoba w pokoju, najlepiej w sypialni. Dlaczego numerem jeden? Ponieważ jest najłatwiejsza do przygotowania. Na dodatek zrobisz to niskim kosztem.

Pomysł na aranżację garderoby - wieszaki, regały

Do wykonania garderoby potrzebujesz regału z półkami – im prostszy, tym lepszy – szerokiego wieszaka oraz modnego w aranżacjach garderoby stojaka imitującego damską sylwetkę. Opcjonalnie możesz ustawić tam również krzesło i stolik, by w towarzystwie ulubionych ciuszków popijać popołudniową kawkę.

Garderoba w sypialni – wersja rozszerzona

Jeśli spodobał Ci się pomysł z „wolną” garderobą ulokowaną w sypialni, ale posiadasz więcej rzeczy, niż sądziłaś, mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

Pomysł na aranżację garderoby - regały pełne ubrań

Przede wszystkim powinnaś zrezygnować z modnego wieszaka, stoliczka kawowego i krzesła. Musisz skupić się na przestrzeni użytkowej. Na zwolnionym miejscu ustaw jeszcze jeden regał lub klasyczny wieszak, na którym zmieści się więcej ubrań. Przestrzeń pod i na szafkach zapełnij skrzynkami oraz kuferkami.

Klasyka gatunku: garderoba do przedpokoju

Nie masz w pokoju miejsca lub boisz się, że rodzina nazwie Twoje potrzeby fanaberiami? Nic straconego! Garderobę możesz urządzić w już posiadanej szafie w przedpokoju, gdzie znajdzie się miejsce i dla Twoich ubrań, i akcesoriów. (Każda kobieta wie, że odpowiednie przechowywanie torebek to rzecz niezwykle istotna!).

Pomysł na aranżację garderoby - prosta szafa w przedpokoju

Dobrze, a zatem przedpokój i garderoba. Projekt musi być sprytny, żeby skorzystali z niego również domownicy. Nie oszukujmy się – nie oddadzą Ci całej szafy, w której zazwyczaj trzyma się kurtki, rękawiczki, parasole i wszelkie rzeczy przydatne do wzięcia tuż przed wyjściem z domu. Z tego powodu warto, by Twoja garderoba miała: miejsce na ubrania wiszące, półki wąskie, półki duże, szuflady zamknięte, szuflady półotwarte.

Garderoba w mieszkaniu wykonana z pojedynczych szafek

Czas na coś nowatorskiego, co jednocześnie jest banalnie proste. Wystarczy zebrać nieużywane, skumulowane w garażu szafki, by stworzyć swoisty meblowy kolaż. Warto jednak zadbać o to, by szafki były utrzymane w jednym stylu i kolorystyce – Twoja garderoba ma wzbudzać podziw, a nie współczucie czy politowanie.

Pomysł na aranżację garderoby - regał z szafek

Wykonana w ten sposób garderoba może stanąć wszędzie – od przedpokoju, po sypialnię. Do powstałych przestrzeni włożysz poskładane ubrania, luźne akcesoria, ale także wypełnione nimi skrzyneczki, pudełka i puszki. Szalej, to Twoje królestwo!

Mała garderoba – wiele pudełek

Jeśli masz mało miejsca, na pewno nie będziesz mogła sobie pozwolić na wielką szafę zajmującą całą ścianę, a tym bardziej odrębne pomieszczenie.

Pomysł na aranżację garderoby - organizacja rzeczy w pudełkach

Na polu walki stoi mały kawałek pokoju oraz Twoje – zapewne liczne – ubrania i akcesoria. By je okiełznać, zaopatrz się w składane pudełka i kartony. Możesz kupić ozdobne, a możesz ozdobić je sama. Kreatywność zawsze w cenie.

Malutka garderoba i koszyczki, czyli alternatywa dla pudełek

Jeśli denerwują Cię zamknięte pudełka, w których nie widać rzeczy, skuś się na przetestowanie koszyczków. Obecnie w sklepach jest trochę więcej wersji niż tylko koszyczki wielkanocne. Dopasuj rozmiar, kształt i kolor do posiadanej szafy.

Pomysł na aranżację garderoby - organizacja rzeczy w koszyczkach

Garderoba z butami

…bo nie tylko ubrania zasługują na wyróżnienie, prawda? Wie o tym każda miłośniczka butów: obcasów, szpilek, koturn, kozaków, balerin, sandałów…

Pomysł na aranżację garderoby - buty

Jeśli masz wolne miejsce, jedną z szaf w garderobie zadedykuj wyłącznie obuwiu. Niech but nie przylega do buta, ściśnięty i wzgardzony. Daj im przestrzeń, pozwól lśnić i przykuwać uwagę – Twoją oraz odwiedzających Cię przyjaciółek.

Garderoba w pokoju – projekt z rozmachem

Wreszcie coś dla osób, które mieszkają same lub z jakichkolwiek powodów mają do zagospodarowania trochę więcej miejsca. Na przykład… cały pokój.

Pomysł na aranżację garderoby - pokój dla ubrań i dodatków

W takiej garderobie stanąć może wszystko! Stolik, krzesło, fotel, szezlong, szafki, regały, wieszaki, ogromne lustro, a nawet telewizor dla urozmaicania czasu podczas szykowania się na imprezę. Zazdrościmy każdej kobiecie, której uda się dorobić takiego „kącika”!

Garderoba na poddaszu

Brak miejsca w domu? No i dobrze, przecież do wykorzystania jest jeszcze całe poddasze. Trzeba tylko uprzątnąć pajęczyny oraz walające się po podłodze skrzynki. Przemyć okna, wpuścić trochę światła i voila!

Pomysł na aranżację garderoby - garderoba na poddaszu

Garderoba na poddaszu jest o tyle wygodna, że przebywając w niej, mamy święty spokój. Jest prawdziwym miejscem ucieczki przed całym światem. Zmieści lustra, deskę do prasowania, szafy, komody, regały, wieszaki… co tyko zechcesz.

Szafa – garderoba – pokój, czyli azyl za magicznymi drzwiami

Ostatnim rodzajem garderoby, jaki zdecydowaliśmy się przedstawić, jest prawdziwa klasyka gatunku. Pomieszczenie, które widziałaś i ukochałaś między innymi podczas oglądania Sexu w wielkim mieście.

Pomysł na aranżację garderoby - klasyczna garderoba

Nie oszukujmy się – nie jest to opcja dla wszystkich. Przede wszystkim mieszkanie musi być przygotowane do niego architektonicznie. Potrzebny jest „pokój w pokoju”, do którego będzie się wchodziło przez magiczne wrota. Wyposażenie środka też swoje kosztuje. Jeśli jesteś szczęściarą, która może sobie na taką garderobę pozwolić… gratulujemy i zazdrościmy!

Klasyczna garderoba do podziału na dwa

Okej, panno szczęściaro. Jeśli posiadasz miejsce i środki na zaprezentowaną wyżej garderobę, ale na Twojej drodze stoi przeszkoda innego rodzaju – zazdrosny o wolną przestrzeń partner – mamy dobrą radę. Nie bądź zachłanna i… podziel się! 😉

Pomysł na aranżację garderoby - dla niej i dla niego

Duża garderoba to miejsce, które łatwo można podzielić. Połowa dla Ciebie, połowa dla niego… no cóż, związkowa sprawiedliwość. Zawsze możesz postawić na partyzantkę i zadbać o to, by z czasem parę jego bluzek zniknęło w praniu, kilka kolejnych zjadł pies, a część zaginęła w akcji. Od razu zrobi się więcej miejsca dla Ciebie!

Taka garderoba mi się marzy – 11 pomysłów ze zdjęciami
5 (100%) 17 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest