Trend na Old Tires, czyli jak wykorzystać stare opony w aranżacji domu i ogrodu


Trend na wykorzystanie starych opon jest z nami od dosyć dawna. Zupełnie nie wiadomo, kto i kiedy go zapoczątkował, ale przynajmniej jedną przemalowaną oponę ma w ogrodzie każdy z nas. Oto jakie inspiracje można znaleźć w internecie – musimy przyznać, że są bardzo ciekawe.

Stare opony można przemalować i ułożyć z nich piękny, piętrowy kwietnik. Można je również poprzycinać, a niektóre, powstałe w ten sposób elementy wygiąć, by przekształcić oponę w prawdziwy, ogrodniczy majstersztyk. Tak powstają piękne łabędzie, papugi, gąsiennice i wiele innych żyjątek – które po całkowitej przeróbce, zupełnie nie przypominają już starych, poczciwych opon.

Old Tires – pomysły do wykorzystania w ogrodzie

Czy słyszeliście o huśtawce z opon? Jeśli nie to koniecznie nadróbcie zaległości. Do wykonania takiego relaksującego dzieła wystarczy opona, mocny sznur oraz gałąź na której zawiesicie oponę. Na huśtawce będą mogły się kołysać dzieci, ale pewnie nieraz i Wy skosztujecie, jaka to przyjemność. Do przygotowania huśtawki przyda się opona samochodowa lub większa – wybór odpowiedniej będzie zależał od tego, w jakim miejscu ją zamocujecie – czy konar drzewa wytrzyma obciążenie.

Fani kolorowych rabat, pewnie niejedną starą oponę przeznaczyli na urozmaicenie swojej ogrodowej kompozycji. Opony, które uporządkują oraz upiększą w ten sposób grządkę, wystarczy przemalować farbą. Można połączyć ze sobą kilka kolorów. W ten sposób miejsce w ogrodzie będzie wyjątkowo przyjemne w odbiorze.

Dodatkowo, jeśli amator ogrodowego szaleństwa posiada odrobinę fantazji może wykonać za pomocą opon także inne oryginalne kompozycje. Jak zobaczycie poniżej, niektórzy ze starych opon potrafią wyczarować prawdziwe cuda.

Ale nie tylko ogrodem człowiek żyje. Z opony powstają już nie tylko dekorację na działkę, ale także stoliki do salonu czy też siedziska dla zwierząt. Guma to bardzo praktyczny materiał do użycia, można go przewinąć materiałem, pokryć sznurem lub ozdobić na wiele innych sposobów.

Coming along. #dope #recycle #fauxwell #oldtires #yard

A post shared by Warrior Rose ???????? (@thenewthreat) on

Minion de jardin! #minion #jardin #recyclagedevieuxpneus #recycling #oldtires

A post shared by Nancy Gosselin (@_nancygosselin) on

Check out these chairs! #Recycled #Tires #Seating #coolseating #oldtires #mechanic #broomfieldmechanic

A post shared by Accountable Auto Care (@accountableautocare) on

Got some old tires laying around? Make them into some cool tropical artwork. ????

A post shared by David (@ozzymoto14) on

Made from tires by students. #tire #handmade #oldtires

A post shared by Amelie Char (@amelie_char) on

We love seeing the creative ways people turn their old tires into something useful and beautiful! What fun things do you make?

A post shared by Evans Tire | San Diego (@evanstiresd) on

Love this! #recycle #DIY #oldtires #tireplanter #gnome #chandelierplanter #teal #awesomeyardsdecor

A post shared by DeAnna (@deannashawndell) on

Tire planters. #oldtires #recycle #recycledtires #planter #clock #orange #flowers

A post shared by What Ever Will Be, Will Be ☀️???? (@boxk31) on

???? #riusaconamore #oldtires

A post shared by Riusa Con Amore (@riusaconamore) on

A Wy? Macie swoje oryginalne pomysły na oponę? Jeśli tak, podsyłajcie zdjęcia na redakcja@domifikacje.pl. Zdjęcia będziemy dodawać do tego wpisu w ramach aktualizacji oraz udostępniać na Facebooku! Inspirujmy się:)

Trend na Old Tires, czyli jak wykorzystać stare opony w aranżacji domu i ogrodu
5 (100%) 4 votes

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest