Triki, dzięki którym Twoje wnętrze będzie wyglądało idealnie na zdjęciach


Czy próbowałeś kiedyś wykonać idealną sesję swojego mieszkania? Wbrew pozorom nie jest to łatwa sztuka, zwłaszcza gdy do poszczególnych ujęć podchodzisz bez merytorycznego przygotowania. Jak prawidłowo wykonać zdjęcia wnętrz? Pstryk, ujęcie pierwsze!

Pstryk, ujęcie 1

Wybierz to jedyne, idealne miejsce w domu. Zastanów się, jaka perspektywa wnętrza zaprezentuje się na zdjęciu najatrakcyjniej. Skup się na fotografowaniu najbardziej zadbanej strefy pomieszczenia. Usuń z niej nieco podniszczone wyposażenie oraz elementy, które nie pasują do spójnej aranżacji. Powinieneś zapanować nad dekoracjami. Minimalnie wyposażone wnętrza w obiektywie aparatu wyglądają po prostu lepiej.

Pstryk, ujęcie 2

Zdjęcie określonego pomieszczenia dobrze wykonuje się, stojąc w drzwiach wejściowych lub narożniku pokoju. Im szersza perspektywa ujęcia, tym lepiej. Zdjęcia panoramiczne to domena fotografów wnętrz.

Pstryk, ujęcie 3

Nie ma gorszego zdjęcia niż to, które będzie niewyraźne. Jeśli chcesz, by Twoje fotografie zyskały miano ostrych i głębokich, każde ujęcie wykonuj za pomocą statywu (szczególnie wtedy, gdy zdjęcia wykonujesz przy pomocy funkcji samowyzwalacza). Akcesorium jest niedrogie, a przyda się także do zdjęć wykonywanych w terenie. Szybko dostrzeżesz jego plusy.

Pstryk, ujęcie 4

Najlepsze ujęcia wnętrz powstają przy naturalnym, dziennym świetle; fluorescencyjne rzuca na obraz nieco zielonkawą poświatę, która przekłamuje rzeczywistość. Z tego powodu, zamiast czekać na wieczór, wykonuj zdjęcia w dzień.

Pstryk, ujęcie 5

Zwracaj uwagę na określone przedmioty. Umieść coś charakterystycznego i dekoracyjnego na pierwszym planie, aby stworzyć perspektywę oraz wrażenie trójwymiarowości.

Pstryk, ujęcie 6

Fotografując pomieszczenie, zwróć uwagę na oświetlenie wewnętrzne. Światło, które dobiega z jasno palącej się żarówki, spowoduje, że na zdjęciu otrzymasz wypalone plamy.

Pstryk, ujęcie 7

Jeśli na zdjęciu wnętrza mają się znaleźć także osoby, postaraj się ustawiać je w sąsiedztwie okna, ale nie w bezpośrednim kontakcie ze słońcem.

Pstryk, ujęcie 8

Piękne zdjęcia wnętrz powstają w słoneczne dni. Deszczowa aura nie sprzyja wykonywaniu fotografii.

Zazdostki możesz swobodnie rozsuwać, dzięki czemu wpuścisz do pomieszczenia więcej światła

Pstryk, ujęcie 9

Wieczorową porą zadbaj o to, by w pomieszczeniu znalazło się kilka punktów świetlnych w postaci lampki do czytania czy świeczek. Urozmaicą tło fotografii i wprowadzą magiczny klimat.

Pstryk, ujęcie 10

Niech zdjęcie będzie trójwymiarowe. Wykonaj fotografię zza okna czy mebla i rozmyj obiekt na drugim planie lub odwrotnie.

Pstryk, ujęcie 11

Nie ma ładnego zdjęcia, jeśli obrazuje bałagan i skłonność właściciela mieszkania do zbieractwa. Z tego powodu zadbaj, by przed sesją usunąć z wnętrza wszystkie niepotrzebne przedmioty. Na pierwszym i na drugim planie nie powinny być widoczne kartony, rzeczy osobiste, pamiątki. Warto wiedzieć, że wnętrze z nagromadzonymi przedmiotami podświadomie powoduje u nas lęk i dyskomfort.

salon eko

Pstryk, ujęcie 12

Nie popełniaj standardowego błędu fotografii amatorskiej, czyli nadmiernego umieszczenia w kadrze podłogi, ściany czy sufitu.

Pstryk, ujęcie 13

Wykonujesz zdjęcia aparatem z wymiennym obiektywem? Unikaj doboru takich, które wykonują zdjęcia w trybie tzw. rybiego oka. Jeśli nie poprawisz zrobionych w ten sposób fotografii w programach graficznych, uzyskasz efekt zakrzywionych lub półokrągłych ścian.

Triki, dzięki którym Twoje wnętrze będzie wyglądało idealnie na zdjęciach
Oceń ten artykuł

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest