Wideo inspiracje: koronkowy abażur, lampion na świece, klosz z papieru i…


Mieszkając na świeżym powietrzu, na przykład na polanie w lesie 😉 , możemy obejść się bez oświetlenia. W domku i w mieszkaniu w bloku – nie bardzo. Dzięki wolnemu rynkowi mamy nieskończony wybór lamp, lampek, kinkietów, abażurów, kloszy, taśm, łańcuchów… ach, aż trudno je wszystkie wymienić. Konkluzja jest jedna: rodzajów, marek, kształtów, kolorów i wzorów jest naprawdę wiele i nie sposób przejrzeć wszystkich. By od chaosu działu oświetleniowego nie rozbolała Was głowa, mamy małą radę. Zanim skucie się na zakupy w markecie… spróbujcie wykonać coś sami!

„Samodzielne wykonanie lampy” może brzmieć trochę strasznie i skomplikowanie, ale nic bardziej mylnego. Nikt nie każe Wam wymyślać od zera żarówki, a tym bardziej jej składać. To, czym rzeczywiście możecie się zająć, ogranicza się do wykonania przepięknego, oryginalnego abażura lub klosza, dzięki któremu Wasze mieszkanie wyróżni się na tle innych.

Najlepszym czasem na zabranie się za projekty typu DIY jest weekend, a ponieważ jeden właśnie nadciąga, przygotowaliśmy dla Was kilka sprawdzonych sposobów na abażur z koronki, na który w sklepie wydalibyście małą fortunę, przestrzenną formę klosza z papieru czy przeszklony pojemnik, w którym ustawicie świeczki.

W paczce znajdziecie:

  1. Wspominany już abażur z koronkowych serwetek. Do jego wykonania potrzebujecie oczywiście serwetek, kleju, balona… i tyle. Ach, no i czasu, ponieważ czas występuje tu w roli bardzo ważnego narzędzia. Dzięki niemu ułożone na balonie serwetki otrzymają szansę na przybranie trwałej formy i ozdobią Wasze mieszkanie nie na miesiąc czy dwa, ale na ile będziecie chcieli.
  2. Przewrotny, bo pozbawiony żarówki lampion na świece. Do jego stworzenia przydadzą się ramki do zdjęć (uwaga: trzeba je rozwalić, więc wykorzystajcie nieużywane lub nielubiane!), szybki z ramek do zdjęć i gorący klej. Do tak przygotowanego „pudełka” wkładacie świece i gotowe. Polecamy kolorowe i pachnące. 🙂
  3. Klosz z papieru, który zauroczy miłośników origami oraz innych zapaleńców papierowego DIY. Wprowadzi do pokoju romantyczną atmosferę, rzucając na ścianę magiczne i urokliwe cienie.
  4. Nastrojową lampkę nocną ze starej kliszy, jeśli jeszcze takową posiadacie. 😉 Ona również zadba o romantyczny klimat, nadając pokojowi czerwonej miłosnej barwy.
  5. Lampę z doniczki, która udowadnia, że każdy przedmiot można wykorzystać na wiele różnych oryginalnych sposobów. Od razu zaczyna się inaczej patrzeć na osoby składujące na strychach i w piwnicach stare, z pozoru niepotrzebne „graty”. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą, zwłaszcza gdy jest się pasjonatem dekoracji typu DIY.

I jak? Skusicie się na wykonanie własnej lampy? 🙂

Będzie nam miło, jeśli wpis udostępnicie.

Wideo inspiracje: koronkowy abażur, lampion na świece, klosz z papieru i…
5 (100%) 9 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest