Wideo inspiracje: urocze organizery kuchenne, oryginalny zegar z łyżek, pokrowce dekoracyjne i…


Piątek, piąteczek, piątunio! <3 Nadeszła wigilia weekendu, a wraz z nią w serwisie ukazała się świeża paczuszka pełna pomysłów na dekoracje i praktyczne gadżety typu DIY. Tym razem przenosimy się do kuchni, której w zaledwie paręnaście minut nadacie niepowtarzalnego charakteru i w którą tchniecie letni powiew świeżości. Zapraszamy!

Jak to zrobić Domifikacje

Gotowanie to wciąż domena kobiet, a kuchnia często stanowi ich królestwo, prywatny kącik, azyl. Ileż razy zdarza się, że mama wygania rodzinę, by jej nie przeszkadzała i przyszła na gotowe? Ileż razy podczas odwiedzin u babci zastanawialiście się, dlaczego w jej domu zawsze ugotowane jest coś dobrego, co tylko czeka na wyciągnięcie z piekarnika?

W powyższych sytuacjach nie ma niczego niezwykłego. Albo wręcz przeciwnie: w kontekście kobiet i kuchni wszystko jest niezwykłe! Kobiety to czarodziejki, które w kuchni używają prawdziwej magii. Najczęściej do gotowania, ale nie tylko. Swymi różdżkami machają również po to, by kuchnia była czysta, przestronna i dobrze zagospodarowana. Zależy im zarówno na użyteczności, jak i estetyce.

To z myślą o kobietach-czarodziejkach powstała dzisiejsza piątkowo-wiralowa paczuszka, choć oczywiście korzystać może z niej każdy – córka, syn, mąż, sąsiadka i sąsiad. 😉

Znajdują się w niej:

  1. Urocze organizery, które powstały w wyniku połączenia deski do krojenia z kawałkiem materiału z ulubionym wzorem. Aby użyteczna dekoracja wyglądała jeszcze ładniej, kolorami można „zarazić” również drewniane łyżki, łopatki i inne sprzęty.
  2. Oryginalny zegar ścienny z drewnianych łyżek. Jego bazę stanowi inny zegar, z którego należy wyciągnąć mechanizm i wskazówki. Podłożem nowego zegara będą drewniane łyżki i/lub łopatki, rozpiętością odpowiadające godzinom umieszczonym na tarczy klasycznego zagara. Aby nadać im pazura, wystarczy zanurzyć każdą w farbie, najlepiej w różnych kolorach.
  3. Pokrowce dekoracyjne na sztućce i inne drobne gadżety kuchenne. Do wykonania tej dekoracji warto mieć maszynę i… nieco więcej cierpliwości! 🙂 To ważne, by wyszła estetyczna i równa.
  4. Stopniowane półki na przyprawy, które wymagają od kobiety-czarodziejki umiejętności technicznych. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego! Jesteśmy pewni, że i tu kobieca magia zadziała bez zarzutu.
  5. Stojak na noże… z książki! Wcześniej zaprezentowaliśmy Wam stojak z drewna, do którego wykonania przyda się męska ręka. Obecnie proponujemy coś lżejszego i łatwiejszego, przyjemnie kobiecego.

I jak? Skusicie się na wykonanie którejś z użytecznych dekoracji?

Będzie nam miło, jeśli udostępnicie wpis przyjaciołom.

Wideo inspiracje: urocze organizery kuchenne, oryginalny zegar z łyżek, pokrowce dekoracyjne i…
5 (100%) 5 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest