Finał wielkanocnej akcji #domifikacje_rzezucha – I część podsumowania


Do Wielkanocy zostały dwa dni. Co to oznacza? Że nasza świąteczna akcja sadzenia rzeżuchy dobiegła końca!

Na Instagramie pojawiło się niemal 200 cudownych zdjęć opatrzonych tagiem #domifikacje_rzezucha, na których przedstawiliście swoje roślinki w przeróżnych fazach rozwoju – od zakupów i nasionek jeszcze nie wyciągniętych z opakowań po potrawy udekorowane zdrową i smaczną „rzeleninką”.

Jesteście cudowni i bardzo Wam dziękujemy za włączenie się do zabawy. Liczymy na Wasze zaangażowanie podczas kolejnej pozytywnej akcji! 🙂

Zdradziliśmy, że w wielkim finale planujemy wyróżnić kilka najlepszych zdjęć. Okazało się to jednak niemożliwe, bo jest ich o wiele więcej niż pięć, czy nawet dziesięć. W związku z tym… zdecydowaliśmy się docenić wszystkie, które szczególnie zapadły nam w pamięć!

Aby wpis podsumowujący nie ciągnął się w nieskończoność, podzieliliśmy go na dwie części. Pierwszą publikujemy dziś, drugą zaś jutro. Czekajcie cierpliwie i wypatrujcie, a nuż pojawicie się w nim Wy i Wasza rzeżucha!

Oto jedno z pierwszych zdjęć, które zostały opatrzone naszym tagiem. Urzekła nas jego kolorystyka oraz nietypowe miejsce wysadzenia rzeżuchy – lampion. Musimy przyznać, że pasują do siebie idealnie!

Zdjęcie autorstwa @aga.wska

Na to przedstawienie rzeżuchy zwróciliśmy uwagę przez kolorystykę i nastój, jaki buduje. Wiosenna, wielkanocna roślinka wygląda na nim jak mroczny, tajemniczy i magiczny las rodem ze snów. Taki, w który chciałoby się zapuścić z pochodnią i szeroko rozwartymi wyrazie zdumienia oczami.

Zdjęcie autorstwa @ewa_gala

Jeśli istnieją osoby, które nie przepadają za sadzeniem rzeżuchy ze względu na pracochłonność, zapach lub smak, to zdjęcie powinno ich przekonać, że roślinkę warto posadzić chociażby ze względu na wizualność. Czyż nie wygląda pięknie?

Zdjęcie autorstwa @borntobeironmanpl

Rzeżucha posadzona w kuferku, pilnująca jej pluszowa myszka, pastelowa kolorystyka zdjęcia… Nie mogliśmy się oprzeć umieszczeniu tej fotografii w naszym zestawieniu. Jest naprawdę bajkowa!

Zdjęcie autorstwa @dom_alicji

Autorka tego zdjęcia zasługuje na szczególne wyróżnienie, ponieważ dzieliła się z nami etapami wzrostu rzeżuchy regularnie. Pierwsze zdjęcie przedstawiało płaską paterę z wyróżniającym się na jej tle, odstającym zajączkiem. Z każdym kolejnym dniem zwierzaczek znikał, aż zupełnie zatonął w rzeżuchowym gąszczu.

Zdjęcie autorstwa @dorotamarciniak

Po co kupować rzeżuchę lub wysiewać ją samemu, jeśli można zrobić to rodzinnie, przekazując cudowną wielkanocną tradycję młodszym pokoleniom? Doceniamy! <3

Zdjęcie autorstwa @karolka_f

Ostatnia faza hodowli rzeżuchy – szamanko! Przedstawiona na zdjęciu kanapka jest tak apetyczna, że aż mamy ochotę się w nią wgryźć. Za to autorce należy się docenienie. No dobra, przyznajemy – liczymy, że na następną degustację nas zaprosi! 😉

Zdjęcie autorstwa @evita_kow

W niniejszym zdjęciu urzekło nas… w zasadzie wszystko. Bujność rzeżuchy, wybrany pojemniczek, kadr, kolorystyka. To po prostu bardzo ładna i apetyczna fotografia!

Zdjęcie autorstwa @happy.momlife

Pierwsze miejsce w kategorii alternatywnych, nieprawdopodobnych rozwiązań sadzonkowych! Jeśli dotąd myśleliście, że jakaś powierzchnia nie sprawdzi się jako grunt dla rzeżuchy, autorka zdjęcia prawdopodobnie przekona Was, że to bzdura.

Zdjęcie autorstwa @inna1109

Jedna z bardziej uroczych – a może nawet najbardziej? – rzeżuchowych aranżacji opublikowanych pod tagiem #domifikacje_rzezucha. Aż szkoda ścinać roślinkę i jeść. Z drugiej strony… to szansa, żeby zasiać nową!

Zdjęcie autorstwa @kasm_ma

Rzeżucha, która wygląda jak coś pomiędzy wnętrzem surowej figi a wykluwającym się obcym, do tego pajęczynowa wata. Tego zdjęcia nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu!

Zdjęcie autorstwa @katarzynaseweryn

Sądzimy, że niniejsza fotografia nie wymaga żadnego komentarza. 😀

Zdjęcie autorstwa @leopold.zawodowiec

Wyróżnienie z uwagi na kolorystykę. Jeśli ktoś posiada idealny zmysł dobierania barw, to na pewno jego autorka!

Zdjęcie autorstwa @magda_osuch

Na koniec części pierwszej wielkanocna aranżacja z rzeżuchą w roli głównej rodem z blogów wnętrzarskich. O ile do tej pory docenialiśmy raczej projekty i dekoracje domowe, o tyle wobec piękna eleganckich i wystylizowanych ze smakiem też nie potrafimy przejść obojętnie. Jest super!

Zdjęcie autorstwa @szu.gar

Znaleźliście się na liście wyróżnionych osób i/lub podobała Wam się akcja?
Będzie na miło, jeśli udostępnicie ten wpis!

Finał wielkanocnej akcji #domifikacje_rzezucha – I część podsumowania
5 (100%) 2 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest