Q&A

W tej kategorii zebraliśmy kompleksową wiedzę z zakresu Home&Garden. Tutaj dowiesz się, jak przeprowadzać remont, gromadzić narzędzia i jak się nimi posługiwać. Ta kategoria to źródło wiedzy aranżacyjnej oraz dotyczącej wykończenia wnętrz. Pytania i odpowiedzi.


Ściana powinna być czysta, a jeśli znajdują się na niej pęknięcia lub ubytki, warto wyrównać je masą szpachlową. W przypadku, gdy nieszczelności w ścianie są większe, użyj zaprawy wyrównującej.

Jeśli wygląd Twojego trawnika budzi niepokój, pojawia się na nim coraz więcej żółtych plam, może to być skutek przenawożenia, które wiąże się wypalaniem trawy.

Posmaruj mokrą gąbką cały pas tapety, poczekaj kilka minut,  a następnie kierując ruchem rąk energicznie od góry, mocno pociągnij. Podobnie zadziała woda z octem, która pozwoli z taką samą skutecznością usunąć tapetę papierową.

Czy wiesz, że wiele z roślin doniczkowych potrafi oczyszczać powietrze z toksyn, tworząc w pomieszczeniu idealny mikroklimat? Jeśli nie, to koniecznie pora nadrobić tę wiedzę. Bo przecież powietrze w sypialni jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zdrowy sen.

W sypialni powinninno się przede wszystkim wypoczywać, dlatego kolory ścian warto ograniczyć do palety stonowanych barw. Na pewno sprawdzą się tutaj ciepłe beże, szarości, błękit czy delikatny róż. Równie ciekawym kolorem pozostanie w sypialni biel, którą można zastosować nie tylko na ścianach, ale również przy okazji doboru mebli.

Na balkonie sprawdzą się płyty betonowe imitujące drewno, czyli materiał, który wykonuje się z barwionego betonu. Wyglądem przypomina wysuszone drewno, posiada odwzorowane słoje, wgłębienia oraz spękania. Jeśli wolisz drewnianą podłogę, pamiętaj, by wybrać materiały, których wilgotność wynosi około 25-50%.

W jakich ogrodach najczęściej można spotkać wrzosy? Z pewnością w tych gdzie dominują romantyczne krzewy oraz pnące się winorośle. Wrzosy pięknie kwitną, tworząc bogate klomby. Urozmaicą ogrodową działkę lub balkon.

Piękne hortensje ubarwią nie tylko taras. Można je umieścić w każdym miejscu ogrodu, by cieszyć się uroczą kompozycją tego barwnego krzewu.

Rozpoczynaj zawsze od ściany przy oknie, podobnie jak w przypadku malowania. Pasy należy układać równo, dlatego przed naklejeniem kolejnych wypoziomuj miejsce, w którym się znajdzie.

Jeśli Twój trawnik ma znaleźć się na stanowisku zacienionym, wybierz mieszankę z adnotacją „do cienia”. W przypadku gdy trawnik ma pełnić raczej rolę dekoracyjną, zdecyduj się na trawę gazonową – prezentuje się bardzo soczyście i wolno wzrasta.

Dobra mieszanka powinna się składać z przynajmniej 3 gatunków traw. Istnieje wówczas szansa na uzyskanie pięknego zielonego dywanu, idealnego pod względem pokroju oraz wytrzymałości na deptanie.

Malowanie sufitu jest zwykle tylko wstępem do przeprowadzania kolejnych prac renowacyjnych w pomieszczeniu. Dlatego, pierwszym krokiem, jeszcze przed rozpoczęciem właściwego malowania będzie okrycie wyposażenie folią oraz zabezpieczenie narozników taśmą. 

Zlewozmywak jest niezbędnym wyposażeniem każdego pomieszczenia. Wybierz taki, który wpasuje się do Twojej kuchni pod względem materiałów oraz kształtu. Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki niemu otrzymasz miejsce niezbędne do tego, by wysuszyć umyte naczynia. Zlewozmywak bez ociekacza nie zajmie jednak tylko miejsca co jego poprzednik. Aby był równie funkcjonalny, wystarczy zafundować sobie stojącą lub wiszącą suszarkę do naczyć.

Pin It on Pinterest