Szafki do łazienki – jakie wybrać?


Galeria zdjęć szafek łazienkowych

Łazienka z dużą kabiną prysznicową i szafkami wbudowanymi we wnękę z umywalką. Wykorzystano tu szafki podumywalkowe oraz szafkę wiszącą.Duża łazienka na poddaszu z dwoma oknami dachowymi wykończona w kolorze piaskowym i ciemnego drewna. Pod dużym blatem znajdującym się pod lustrem wiszą dwie szafki, na których osadzone są miski umywalkowe.Białe szafki do łazienki w aranżacji dużej łazienki ze skosem. Łazienka wykończona armaturą w kolorach jasnego i ciemnego brązu. Pod umywalką oraz jako osobne słupki zastosowano szafki stojące na nóżkach.Rustykalna szafka do łazienki, na której stoi umywalka. Szafka biała na wysokich giętych nogach z czterema szufladami. Łazienka w brązach.Wiszące szafki do łazienki wykończone białym lakierem.Zabudowa szafkami przestrzeń pod długim kamiennym blatem w łazience. Użyto białe szafki łazienkowe z wieloma szufladami.Stojąca szafka łazienkowa w całkowicie białej łazience. Na szafce dwa zlewy, nad lustro, a obok przestronna wanna.Otwarte szafki łazienkowe przestawne - regały.

#domitipy

Fronty matowe czy z połyskiem?

Połyskujące meble prezentują się bardziej elegancko i optycznie powiększają małą przestrzeń. Matowe wykończenie frontów jest bardziej praktyczne, ponieważ na nich w mniejszym stopniu widoczne są zabrudzenia.

Jaki kolor mebli w łazience?

Białe szafki łazienkowe są najbardziej popularne, bo w tym kolorze zdecydowanie najczęściej występują miski klozetowe, umywalki i wanny. Białe meble łatwiej wizualnie zgrać z sanitariatem.

Zrealizuj pomysły

Meble łazienkowe

Zobacz produkty »

Szafki do łazienki

Zobacz produkty »

#domitipy

Powieś szafki w małej łazience

Małą łazienkę wyposaż w szafki wiszące, które nie będą zabierały powierzchni podłogi. W ten sposób łazienka będzie wydawała się większa, a Ty łatwiej utrzymasz ją w czystości.

Zadbaj o wolną przestrzeń

Dobierając meble do łazienki, pamiętaj, aby zachować optymalną przestrzeń wolną przy umywalkach i toaletach – powinno to być około 70 cm. Do ceramiki sanitarnej musisz mieć bowiem dobry dostęp.

Zrealizuj pomysły

Słupki do łazienki

Zobacz produkty »

Szafki pod umywalkę

Zobacz produkty »

#domitipy

Podstawowe meble łazienkowe – co będzie najtańsze?

Jeśli chcesz tanio wyposażyć łazienkę w najpotrzebniejsze meble postaw na szafkę łazienkową pod umywalkę lub inny zestaw. Tego typu meble łazienkowe najbardziej się opłacają.

Szafka pod umywalkę do niewielkiej łazienki

Wisząca szafka pod umywalkę pozwoli Ci zaoszczędzić nieco miejsca – warto ją więc zastosować w przestrzeniach łazienkowych o niewielkim metrażu.

Szafka od umywalkę – funkcjonalność i estetyka

Szafka pod umywalkę wyposażona w drzwiczki nie tylko elegancko się prezentuje, lecz również zakrywa nieestetyczne rury i inne elementy montażowe.

Szafki łazienkowe – kupić czy zrobić?

Ceny szafek łazienkowych będą niższe dla gotowych produktów popularnych producentów (Koło, Cersanit). Jednak szafki na zamówienie łatwiej można wkomponować w przestrzeń. Poznaj wymiary i zdecyduj.

Może to Ci się jeszcze przyda

Szafki do łazienki – jakie meble mamy do wyboru?

Szafki to standardowy element wyposażenia każdego pomieszczenia, dobierany również podczas aranżacji łazienki. W ofercie sklepów budowlanych odnajdziesz szafki – słupki, szafki pod umywalkę, zestawy mebli oraz segmenty do zawieszenia, które wypełnią wnęki i miejsca nad umywalką lub wanną.

Szafki – słupki sprawdzą się do przechowywania ręczników, kosmetyków i chemii, a jednocześnie nie zajmą dużo miejsca. Słupki to podstawowy element zestawu mebli łazienkowych. Mogą być wysokie, niskie, z możliwością zawieszenia oraz częściowo przeszklone. Słupki wysokie mają standardowo około 180 cm wysokości, a ich szerokość nie przekracza 30 cm. Niskie słupki mają około 80-100 cm wysokości.

Uwaga: pamiętaj, że nawet te słupki, które stoją na podłodze, powinny być mocowane do ściany. Wówczas mamy pewność, że mebel się nie przewróci.

Podczas doboru szafek uwzględnij:

  • Głębokość mebla – aby zapewnić sobie wygodny dostęp do umywalki w przypadku mebli wiszących, a także aby w szafce zmieścić jak najwięcej akcesoriów. Im mniej rzeczy pozostawionych na widoku, tym łatwiej zachować porządek.
  • Wielkość – dobrze zwymiaruj miejsce, w którym znajdzie się szafka, szczególnie jeśli chcesz ją umieścić we wnęce.
  • Kolor – stwórz spójną kompozycję z płytkami i kolorem ścian, ale przede wszystkim pamiętaj o tym, że w małej łazience sprawdzą się meble wykończone jasnym materiałem i z połyskiem. Takie fronty przy okazji będą odbijać światło.
  • Materiał – meble łazienkowe mogą być wykonane z płyt MDF, a dodatkowo pokryte wodoodpornym lakierem, np. poliuretanowym. Lakier ten zabezpiecza powierzchnię mebla nie tylko przed ścieraniem, ale także działaniem pary wodnej, której stężenie w pomieszczeniu łazienkowym jest bardzo wysokie.
    Meble łazienkowe mogą być także wykonane z płyty HPL.
    A co z naturalnym drewnem? Ono również sprawdzi się w łazience, należy jednak wybierać gatunki o małym skurczu i bogate w naturalne oleje, np. drewno egzotyczne. Rada: Drewno można połączyć z żeliwem lub stalą nierdzewną. Meble ze stalową ramą oraz drewnianymi frontami wkomponują się w aranżacje minimalistyczne oraz prowansalskie.

Najnowsze trendy a szafki łazienkowe

Łazienki mają róże wymiary i kształty. Swoją możesz urządzić w bezpiecznej tonacji beżu, brązu oraz bieli, ale także zaszaleć i połączyć jaskrawe odcienie z barwą kontrastującą. W najnowszych kolekcjach odnajdziesz meble żółte i czerwone. Jeżeli zechcesz, do koloru szafki dopasujesz nowoczesną baterię umywalkową. Cenisz sobie wygodę? Przetestuj również mechanizm cichego zamykania, który pozytywnie wpływa na komfort użytkowania szafek.

Szafki do łazienki – jakie wybrać?
5 (100%) 8 votes

Pin It on Pinterest